IMG_6722

הדרכת הרכבים

תכנית להקות

בלנגן בכיף ניתן להצטרף לתכנית הלהקות שבה לומדים הכל על נגינה בהרכב. קיימות תכניות בכמה רמות, מבסיסית ועד מתקדמת מאוד. נגינה בהרכב מתאימה לכל הגילאים ולא דורשת ניסיון קודם.

איך זה עובד?

כל נגן חדש שמעוניין להשתבץ להרכב, מגיע לפגישת היכרות ובעקבותיה אנו משבצים אותו לפעילות לפי הרמה, הסגנון והגיל.

לאחר מכן מגיעים כל הנגנים לפגישת ניסיון של שעה יחד עם מדריך. אם כול המשתתפים בהרכב מרוצים ורוצים להמשיך, ההרכב מתחיל להיפגש אחת לשבוע למשך שעתיים.

לדוגמה:  גיטריסטית שאמרה שהיא רוצה להיות חברה בהרכב רוק , לאחר שיבוצה לפי גילה והעדפתה ,אנו מפגישים אותה עם אנשים בעלי התעניינות דומה ושמנגנים בכלים אחרים כמו קלידים, תופים, בס ושירה ונוצר הרכב.

בכל תכנית משתתפים 3-6 נגנים ביחד עם המדריך. המדריכים שלנו נבחרו בקפידה והם שולטים היטב בכל כלי הנגינה הבסיסיים (תופים, גיטרות, פסנתר) ויודעים רבות על תפקידם של כלים אחרים בהרכב (נשיפה, מיתר, שירה וכו'), כך שכל נגן מקבל יחס אישי בתוך המסגרת הקבוצתית.

מטרת התכנית היא לקדם את הנגנים ולהביא את ההרכב לרמה שבה הוא יוכל להקליט באולפן מקצועי ולהופיע על במה מול קהל.

חשוב לציין כי מטרת התכנית היא למידה, ושיפור מיומנויות הנגינה בהרכב. לרוב, ההרכב בלנגן בכיף לא יהיה ההרכב של חייך, אך הלמידה אמורה לתת לך כלים יעילים לקראת הקמת ההרכב הייחודי שלך בהמשך הדרך.

למה לנגן בהרכב עם מדריך בלנגן בכיף? 

קודם כל בגלל שזה כיף, במיוחד כשמופיעים או כשמקליטים ויוצאים מהאולפן עם חומר מקורי ביד. אבל ישנם יתרונות נוספים:

    ♦ ליווי צמוד וחניכה אישית 

המדריך מוודא שלכל אחד בקבוצה יש תפקיד מאתגר ושכולם משתלבים יחד בהרכב. נוכחותו של המדריך בכל החזרות חשובה ומספקת אוזן חיצונית ומקצועית שמסוגלת לשמוע איך לשפר את ביצועי ההרכב.

גם להרכבים הגדולים ביותר בעולם יש אדם שתפקידו להפיק את השירים שלהם, כמו למשל ג'ורג' מרטין שהפיק את רוב האלבומים של להקת החיפושיות ( the beatles).

    ♦ קידום נגנים

השתתפות בהרכב מקדמת את הנגן ובונה אצלו את הביטחון העצמי. בשלב הראשון, הוא מנגן לבד מול מדריך. לאחר מכן, הוא מנגן עם תלמידים אחרים בהרכב ובסופו של דבר הלהקה  תופיע מול קהל בהופעה חיה.

חברי הקבוצה  לומדים עוד כמה מיומנויות חשובות:

  • עיבוד שירים
  • ביטוי עצמי
  • הקשבה בין האחד לשני
  • דיוק בזמנים
  • ניהול "שיחה" בין הכלים
  • פיתוח חומר מקורי

     ♦ המוזיקה כשפה

אנחנו בלנגן בכיף מאמינים שהמוזיקה היא שפה, ואין דרך טובה יותר ללמוד שפה חדשה אלא להתאמן על תקשורת  עם אנשים אחרים.

נגינה לבד תוכל להביא אותך לרמת שליטה מסוימת במוזיקה, אך כדי להצליח ליצור ברמה גבוהה חייבים לדעת לתקשר בנגינה בין כלים שונים.

     ♦ מסגרת מחייבת

להקים הרכב זו משימה קשה, ועוד יותר קשה להחזיק אותו פעיל לאורך זמן ולארגן הופעות. לנגן בכיף מספק מסגרת שמאפשרת הקמת הרכב ונותנת ללהקה סיכוי גבוה להמשיך יחד גם בטווח הארוך.

    ♦ הטבות נוספות

1) שימוש בחדרי חזרות ללא תשלום – הרכב שמודרך בלנגן בכיף פעם בשבוע מקבל שתי חזרות של שעתיים ללא תשלום כל חודש.
2) אימון אישי – תלמידים יכולים לעשות אימון אישי בלנגן בכיף ללא תשלום – מאוד שימושי אם אין לתלמיד אפשרות להתאמן בבית.
3) הנחה לחברי ההרכב בהשכרת חדר חזרות.
4) הנחות גדולות – כל תלמיד בלנגן בכיף מקבל הנחה של עד 20% בארבע חנויות מוזיקה בירושלים: אפקט, לב מוסיקה פסגת זאב, דראמבייט וסמט מוסיקה.