לימודי מוסיקה בירושלים

הנהלה

יגאל גראיף, מנהל לנגן בכיף

יגאל גראיף נכנס לתפקיד המנהל בשנת 2014 לאחר שרכש את לנגן בכיף מהאחים שושני. יגאל נולד בארץ, עבר לאנגליה עם משפחתו בגיל 3 ועשה עליה ב-2002.

כבר מילדותו נמשך יגאל למוזיקה, דבר שהתבטא בעיקר בהזדמנויות לשיר כבעל תפילה מול קהל בבית כנסת בלונדון ובמקומות אחרים בעולם. בגיל 24 החליט יגאל ללמוד גיטרה, עובדה שמוכיחה שאפשר להתחיל לנגן גם כמבוגר ולא רק כילד.

לאחר שעלה ארצה, למד יגאל עברית באולפן והתגייס לצה"ל. לקראת סוף הטירונות כתב שיר שנקרא "אני בשוק", שעוסק בתחושותיו של חייל שלא יודע מספיק עברית ומבין מעט מאוד ממה שרוצים ממנו.

אחרי שהשתחרר, עבד יגאל ככתב כלכלי בג'רוזלם פוסט. בנוסף שימש ככתב עבור חברת ההון-סיכון ג'מיני קרנות ישראליות ובאתר האינטרנט הכלכלי סיקינג אלפא.

תוך כדי עבודתו, שמע יגאל על לנגן בכיף ולאחר בדיקה קצרה התאהב במקום. יגאל התחיל ללמוד גיטרה אצל יועד שושני וברבות השנים גם ניגן בהרכב ושר את השיר שכתב בצבא "אני בשוק".

באוגוסט 2013 הודיעו יואל ויועד על רצונם למכור את לנגן בכיף. עד אז, טיפח יגאל קריירה בתור כתב, אך ראה בלנגן בכיף הזדמנות לקחת רעיון מצוין – שיבוץ והדרכת הרכבים – ולפתח אותו. יגאל החליט לקנות את לנגן בכיף וסגר את העסקה באפריל 2014.

"אני בא מצד הלקוח יותר מאשר מצד המוזיקאי המקצועי", אומר יגאל. "אני יודע איך זה להסתובב עם חשק חזק בתוך הלב לעשות משהו עם מוזיקה תוך כדי החיים העסוקים שיש לכל אחד מאתנו. אני גם יודע שזה אתגר גדול למצוא את הזמן להתאמן".

מחוץ ללנגן בכיף, יגאל יועץ במרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין ואוהד שרוף של קבוצת הכדורגל הלונדונית, טוטנהאם הוטספר.

 

יואל שושני, מייסד לנגן בכיף ומדריך מוזיקלי

יועד שושני, מייסד לנגן בכיף ויועץ

יואל ויועד שושני הם זוג אחים שהקימו את לנגן בכיף בשנת 2000.

החיבור שלהם למוזיקה התחיל בגיל צעיר והייתה להם הזכות לגדול בבית מאוד מוזיקלי עם אבא שאוהב לשיר ועם אוסף דיסקים מאוד מגוון של אימא.

המסע שלהם המשיך בלימוד מעמיק של יסודות עולם המוזיקה והתנסויות רבות עם נגנים והרכבים בארץ ובעולם בסגנונות שונים- רוק, ג’אז, אתני ומוזיקה אלקטרונית.

האחים התמקצעו בנגינה על גיטרה ולמדו עם טובי המורים בארץ ובחו"ל. מנגנים בנוסף גם על גיטרה בס, תופים ופסנתר.

בשנת 2000 יואל חזר משהייה בבוסטון והביא אתו רעיון שנחשף אליו שם: שיבוץ והדרכת הרכבים. יואל החליט להקים משהו דומה בארץ ויחד עם יועד, שבאותה התקופה סיים את הלימודים ב”סאונד” (עיצוב ובקרת קול), הקים את לנגן בכיף.

במשך השנים גיבשו יואל ויועד עשרות להקות, לימדו והכשירו מאות תלמידים בגילאים שונים וליוו אותם אל הבמה ואל אולפן ההקלטות.

כשהאחים מכרו את לנגן בכיף ליגאל גראיף ב-2014, יואל הסכים להישאר כמדריך ויועד כיועץ.

כיום יש ליואל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בטיפול במוזיקה מטעם אוניברסיטת בר-אילן ועובד בתחום.

יועד מנגן במספר הרכבים המופיעים בארץ ובעולם והוא מפיק מוזיקלי.